Ocieplanie stropów pod poddaszem nieogrzewanym jest bardzo prostą czynnością i stosuje się do tego celu tanie materiały, dlatego powinno to być jedno z pierwszoplanowych zabiegów termorenowacyjnych. Całkowita grubość warstwy izolacyjnej w przegrodzie powinna wynosić nie mniej 20 cm.

Po zastosowaniu takiej grubości wełny uzyskuje się współczynnik przenikania ciepła U » 0,30 W/(m2·K), niezależnie od izolacyjności cieplnej przegrody przed ociepleniem. Z racji na sprzyjające przewodzeniu ciepła (naturalny przepływ z dołu do góry) usytuowanie przegrody wskazane jest ocieplanie, szczególnie w przypadku budynków nowych, warstwą nawet 30 cm.

Ocieplenie stropu wykonuje się przez ułożenie dodatkowej warstwy termoizolacyjnej na istniejącym podłożu. Maty należy układać osnową do góry. Lekkie płyty z wełny mineralnej powinno się przykryć mocnym papierem, laminowanym folią aluminiową lub polietylenową.

Jeśli poddasze jest dostępne (np. do suszenia bielizny), to na powierzchni przewidzianej do tego należy wykonać podłogę po ułożeniu termoizolacji. W tym celu trzeba ułożyć legarki z desek, wypełnić przestrzeń między nimi materiałem termoizolacyjnym i wykonać podłogę z desek lub płyt wiórowych. Przy użyciu wełen twardszych możliwe jest również wykonanie warstwy wylewki betonowej na wełnie i wykonanie praktycznie dowolnego typu podłogi.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: