Wysokoelastyczny klej do płytek wielkoformatowychKlej CM 22 to kolejny dostępny produkt marki Ceresit z gamy zaawansowanych i wysokoelastycznych klejów do płytek (CM 16, CM 17). Jego parametry powodują, że przeznaczony jest do układania wielkoformatowych płyt na najtrudniejszych powierzchniach.

Z powodzeniem można go wykorzystać w miejscach narażonych na intensywny ruch oraz obciążenia użytkowe, takich jak: ciągi komunikacyjne, szkoły, markety, sklepy, hale itp. Nowy klej Ceresit znajdzie również zastosowanie przy aplikacji na elastyczne hydroizolacje (zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne), płyty OSB oraz płyty gipsowo-kartonowe.

CM 22 spełnia normę techniczną C2TES1, co oznacza, że posiada bardzo wysoką przyczepność do podłoża (C2). Klej nie spływa z powierzchni pionowych nawet przy zastosowaniu bardzo dużych i ciężkich płyt (T), posiada również długi czas otwarty, umożliwiający korektę położenia przyklejonej płytki (E). Co ważne, jest on w pełni elastyczny i odporny na odkształcenia podłoża, nawet do 5mm (S1).

Klej Ceresit CM 22 posiada doskonale parametry robocze, łatwo się rozrabia (jest w 100% homogeniczną, jednorodną masą), doskonale aplikuje na powierzchnię, co sprawia, że po każdorazowym przeciągnięciu kleju pacą czynność ta staje się łatwiejsza. Poza tym istnieje możliwość dostosowania konsystencji CM 22 w zależności od miejsca aplikacji (ok. 6,8 - 8,8 litra wody na 20 kg zaprawy), co czyni go jednym z najbardziej uniwersalnych elastycznych klejów dostępnych na polskim rynku. Dzięki osiągnięciu wysokiej stabilności na pacy, można go bez problemu położyć w narożach ścian czy połączeniach ścian z posadzką. Cechą wyróżniającą CM 22 od innych klejów jest również brak tzw. „efektu zapadania płytki” pod własnym ciężarem, nawet przy klejeniu bardzo dużych i ciężkich płyt. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że formulacja kleju CM 22 jest ekologiczna, co potwierdzają międzynarodowe normy m.in. EC 1.

Nowy produkt można stosować zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów, w temperaturze od +5ºC do +25ºC. Dostępny jest w dwóch gramaturach – 5 kg i 20 kg w wybranych punktach sprzedaży na terenie całego kraju.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: