Samozagęszczalny beton Agilia Fundamenty firmy Lafarge Beton pozwala sprostać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą budowa najważniejszej części każdego budynku – fundamentów. Agilia Fundamenty to produkt znacznie łatwiejszy w użyciu niż beton tradycyjny.  Jego zastosowanie skraca czas i koszty wykonania fundamentów m.in. dlatego, że nie wymaga wibrowania.

Innowacyjność najnowszego produktu Lafarge Beton wynika z kilku czynników. Właściwości betonu Agilia Fundamenty gwarantują szczelne wypełnienie nawet trudno dostępnych miejsc. Produkt jest dostarczany na budowę w betonomieszarce, wylanie może odbyć się bez użycia pompy, bezpośrednio do ław fundamentowych. Mieszanka łatwo wypełnia ławy fundamentowe, a zasięg jej swobodnego płynięcia wynosi do 7 m w każdą stronę, czyli szybko i swobodnie możemy wypełnić fundament o długości aż 14 m.

Do rozładunku mieszanki z betonomieszarki wystarczy jedna osoba, podczas gdy w przypadku tradycyjnego betonu konieczne są trzy.

Agilia Fundamenty zachowuje właściwości przez dwie godziny
od momentu produkcji, ma też – w porównaniu do tradycyjnego betonu – lepszą przyczepność do zbrojenia, dzięki czemu konstrukcja budynku jest mocniejsza. Nie ma również konieczności wyrównywania powierzchni betonu listwami, co jest uciążliwe i czasochłonne dla ekip wykonawczych.

Nowość – nie trzeba wibrować

 

Mieszanka betonowa Agilia Fundamenty uzyskuje właściwe parametry bez konieczności wibrowania, jak ma to miejsce przy klasycznych betonach. Uniknięcie etapu wibrowania pozwala na znaczne zwiększenie efektywności pracy ekip budowlanych, co wpływa na skrócenie czasu i obniżenie kosztów realizacji inwestycji. Ponadto, świetnie nadaje się do prac wykonawczych w pobliżu budynków mieszkalnych czy realizacji dużych inwestycji, gdzie prace prowadzone są także w nocy.

Produkt sprawdza się nie tylko na dużych budowach, ale również przy budowie domków jednorodzinnych.

Płynna konsystencja bez dodawania wody

Dzięki zastosowaniu domieszek polimerowych nowej generacji beton Lafarge Agilia Fundamenty uzyskuje właściwą płynność przy minimalnej zawartości wody. Ma to szczególne znaczenie, gdyż jednym z popełnianych błędów na budowach jest dodawanie wody, by mieszanka była bardziej płynna podczas wylewania, a to w konsekwencji doprowadza do zmniejszenia wytrzymałości betonu.

Beton Agilia Fundamenty dostępny jest w wybranych rejonach Polski: okolice Warszawy, Góry Kalwarii, Poznania i Świętochłowic.

  • Agilia Fundamenty dzięki wyjątkowym właściwościom o wiele szczelniej, w porównaniu do tradycyjnych mieszanek, otula zbrojenie. Dzięki temu konstrukcja żelbetowa lepiej pracuje ze zbrojeniem, a wykonane fundamenty są bardziej wytrzymałe i trwałe - mówi Krzysztof Gielnik, Główny Technolog Betonu w Lafarge Kruszywa i Beton.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: