Dostępne od września na polskim rynku kołki rozporowe Rawlplug UNO firmy KOELNER to idealny partner do wszelkich napraw domowych. Unikalna konstrukcja nowego kołka UNO sprawia, że jest on uniwersalnym a zarazem niepowtarzalnym rozwiązaniem, służącym do optymalnego przymocowania elementów lekkiej i średniej wagi do każdego rodzaju ściany, podłogi czy sufitu, niezależnie od podłoża.

UNO - unikalna budowa

Sekret kołka UNO ukryty jest w jego budowie. Teraz dzięki unikalnej konstrukcji UNO mocowanie stało się o wiele łatwiejsze! W odróżnieniu od tradycyjnych kołków, UNO nie jest połączony na samej górze przy kołnierzu, w związku z czym rozpręża się na całej długości kołka, co zwiększa jego przyczepność a zarazem sprawia, że połączenie jest mocniejsze i pewniejsze.

Specjalne wypustki przy kołnierzu kołka zabezpieczają go przed obracaniem się w trakcie instalacji. Optymalna wewnętrzna konstrukcja prowadzi równomierne rozprężenie w trakcie umieszczania wkręta w kołku. Wkręt przechodzi przez końcówkę kołka i po mocniejszym dokręceniu powoduje, że UNO działa na zasadzie kołka rozprężnego, zapewniając bezpieczne mocowanie w materiałach komorowych.

Te niepowtarzalne rozwiązania sprawiają, że kołki rozporowe UNO są niezwykle wytrzymałe - pojedynczy kołek rozporowy UNO może udźwignąć obciążenie nawet do 247 kg (dotyczy to kołka o średnicy 10 mm osadzonego w betonie).

Kołki rozporowe UNO są wykonane z udaroodpornego kopolimeru polipropylenu PP lub na zamówienie z poliamidu PA 6.0, popularnie zwanego nylonem. Nylonowy kołek UNO może być z powodzeniem używany tam, gdzie bardzo ważna jest nie tylko wytrzymałość, ale również bezpieczeństwo przeciwpożarowe, czyli np. w obiektach użyteczności publicznej.

Kołki rozporowe UNO znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie przemysłowym, jak i mieszkaniowym. Dzięki unikalnej budowie kołek UNO może być z powodzeniem stosowany w nieregularnych i wysłużonych otworach oraz w niepewnych podłożach, szczególnie starym budownictwie. Nawet jeśli otwór jest za duży, dzięki swojej konstrukcji kołek rozpręży się na tyle, że wypełnia całą powierzchnię otworu.

UNO - uniwersalnie i profesjonalnie

Po kołki rozporowe UNO sięgną zarówno majsterkowicze dokonujący napraw w domu, jak i profesjonaliści pracujący przy realizacji dużych inwestycji, ponieważ wyjątkowa konstrukcja kołków umożliwia ich osadzenie w różnych tworzywach. Dzięki kołkom UNO szybko zapomnimy o niezliczonych godzinach poświęconych poszukiwaniu kołka przeznaczonego do konkretnego typu podłoża. Z dostępnymi w różnych rozmiarach kołkami UNO możemy mocować elementy do PCV, aluminiowych ram okiennych a także do betonu oraz kamienia. Kołki UNO można mocować również do murów z cegły pełnej i klinkierowej, nowy produkt sprawdzi się też w przypadku materiałów typu komorowego takich jak pustak czy cegła dziurawka oraz w płytach gipsokartonowych.

Unikalna budowa kołków rozporowych Uno powoduje, iż nie wymagają one wywiercania głębokich otworów. Dlatego kołek UNO sprawdza się nie tylko w domkach jednorodzinnych, ale przede wszystkim w blokach z wielkiej płyty, w których ściany są dość cienkie. Z kołkiem UNO oszczędzamy czas i pieniądze oraz możemy być pewni profesjonalnego rezultatu przy minimalnym wysiłku.

Jaki kolor taki rozmiar

Uniwersalne kołki rozporowe UNO są dostępne w poręcznym opakowaniu (blister), które można wygodnie powiesić lub postawić na półce. Opakowanie można zabrać ze sobą w miejsce pracy, w miarę potrzeby szybko oddzielając potrzebną ilość kołków. Główna listwa opakowania wyposażona jest również we wzornik pozwalający na dobranie odpowiedniego wiertła i wkrętu. Dodatkowym udogodnieniem, pozwalającym na szybsze wybranie odpowiedniego rozmiaru jest wprowadzenie kilku kolorów, które porządkują wielkość kołków UNO. Ponadto uniwersalność kołków UNO polega również na tym, iż można do nich używać wkrętów o różnych rozmiarach. Zastosowanie znajdą tu nie tylko tradycyjne wkręty, ale również haki służące do powieszenia lamp czy obrazów. Kołki rozporowe żółte mają średnicę 5 mm (długość 24 mm) i są idealne do mocowania małych przedmiotów w bardzo cienkim podłożu. Doskonale sprawdzają się dla nich wkręty o średnicy od 3 do 4,5 mm. Jeśli będziemy potrzebować większych kołków rozporowych sięgniemy po UNO w kolorze czerwonym o średnicy 6 mm (długość 26 mm) lub brązowym o średnicy 7 mm (długość 30 mm). Dla kołków UNO czerwonych można stosować wkręty o średnicy od 3,5 do 5 mm, a dla brązowych od 4 do 6 mm. Największe kołki rozporowe UNO to kołki niebieskie o średnicy 8 mm (długość 32 mm) dla których można użyć wkrętu o średnicy od 4,5 do 6 mm i szare - średnica 10 mm (długość 36 mm). Do kołków UNO szarych pasują wkręty o średnicy od 5 do 8 mm.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: