Standardowo uszczelnienie okien PCV wykonuje się za pomocą dwóch uszczelek. Można jednak poprawić skuteczność uszczelnienia za pomocą dodatkowej uszczelki środkowej. Warto poznać korzyści, jakie płyną z zastosowania trzeciej, dodatkowej uszczelki do okien.

Jak uszczelka środkowa poprawia uszczelnienie okien?

Standardowo w oknach PVC stosuje się dwie uszczelki do okien. Większość z oferowanych systemów okiennych pozwala na wykonanie okna z trzecią, dodatkową uszczelką środkową. Takie połączenie zapewnia lepsze uszczelnienie okien, a co za tym idzie poprawienie komfortu cieplnego w domu.

Uzupełnienie systemu okiennego w trzecią, dodatkową uszczelkę cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zainstalowanie dodatkowej uszczelki do okien gwarantuje bowiem idealną wręcz szczelność okna, poprawia właściwości termoizolacyjne okna, skutecznie przyczynia się do poprawy tłumienia hałasu oraz chroni okucia okienne przed działaniem wilgoci.

Standardowe uszczelnienie okien z dwoma uszczelkamiZastosowanie trzeciej, środkowej uszczelki do okien

Czy uszczelka środkowa nie podniesie ceny okna?

Korzyści, jakie wynikają z zastosowania uszczelki środkowej, są zdecydowanie większe od poniesionych kosztów. Uszczelka środkowa tylko o kilka procent podnosi cenę okna.


Warto wiedzieć

System profili okiennych Deceuninck Zendow, z którego powstają okna avante, jako jedyny, jest tak skonstruowany, że dodatkową uszczelkę środkową można zainstalować nawet wówczas, kiedy okno jest już zamontowane.


SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: