markizy do okien pionowych komfort

 

Kiedy doskwiera największy upał, lepiej nie spędzać zbyt wiele czasu w pełnym słońcu. Jednak co w wypadku, kiedy nawet ukrycie się w domu nie przynosi pożądanej ulgi, ponieważ wewnątrz panuje zaduch?

Niektóre metody radzenia sobie z upałem znane są od lat, inne stały się możliwe dopiero dzięki najnowszym technologiom. Cel jest jednak niezmienny – zabezpieczyć dom przed upałem, zapewniając tym samym lepsze samopoczucie na co dzień.

Zadbaj o chłodny dom

Jeżeli nie zadbamy o odpowiednią ochronę naszego mieszkania przed upałem, po przekroczeniu progu możemy się bardzo rozczarować. Załóżmy, że spędziliśmy osiem godzin w klimatyzowanym biurze, a potem wychodzimy na zewnątrz, gdzie żar leje się z nieba. Czym prędzej chcemy dotrzeć do domu, żeby uciec przed upałem. Tymczasem gdy otwieramy drzwi, uderza nas podmuch gorącego powietrza, które na dodatek jest duszne. Tak wygląda skutek tego, że mieszkanie nie zostało zabezpieczone i przez cały dzień chłonęło promienie słoneczne. Jak temu zaradzić? Z pewnością pomoże nocne wietrzenie, kiedy temperatura na zewnątrz spada nawet o kilkanaście stopni. Wtedy najlepiej otworzyć okna na oścież, by delektować się chłodnym i świeżym powietrzem. Jednak wczesnym rankiem należy ponownie zamknąć okna i zasłonić je, żeby do środka dostało się jak najmniej ciepła.

markizy do okien dachowych ochrona przed nagrzewaniem

Zasłony i rolety

Czy tradycyjne, ciemne zasłony skutecznie zatrzymają latem promienie słoneczne? Jeśli wykonane są z odpowiedniego materiału, powinny spełnić swoją funkcję. Jednak poza zaletami estetycznymi trudno doszukać się zbyt wielu plusów takiej metody ochrony przed upałem. Otóż między powierzchnią zasłony a oknem jest zazwyczaj kilkanaście centymetrów przestrzeni, która jest nieustannie nagrzewana. Ciepłe powietrze szybko wydostaje się poza zasłonę, ogrzewając resztę pomieszczenia. Ponadto tylko bardzo ciemne kolory będą odpowiednio zatrzymywać promienie słoneczne. Niestety, w efekcie po zasunięciu zasłon w pokoju momentalnie zrobi się ciemno. Dlatego coraz więcej osób zastępuje zasłony roletami, które są bardziej uniwersalne, ponieważ możemy je wykorzystać chociażby na oknach dachowych. Do tego dochodzi także spory wybór rodzajów oraz materiałów, z których są wykonane. Po stronie minusów należy zapisać raczej delikatną strukturę, przez co często dochodzi do uszkodzeń, zwłaszcza przez dzieci i zwierzęta. Nie jest to również idealna izolacja, ponieważ część promieni przedostaje się do środka, emitując ciepło. Alternatywą mogą być rolety zewnętrzne, jednak opuszczenie ich wiąże się z zaciemnieniem pomieszczenia.

markizy do okien pionowych przeswit

Markizy zewnętrzne i wewnętrzne

Obecnie jedną z najbardziej efektywnych metod walki z upałem w domu jest zastosowanie markizy zewnętrznej. Jej obecność sprawia, że promienie słoneczne nie docierają nawet do szyby okna, zatem do środka przedostaje się nawet osiem razy mniej ciepła niż w przypadku zastosowania rolety wewnętrznej. Można je umieścić zarówno na oknach pionowych, jak i dachowych. A jeśli chcemy zacienić większą powierzchnię, możemy skorzystać z markizy tarasowej. W przypadku markiz okiennych możliwa jest regulacja, zatem sami decydujemy ile światła dziennego ma wpadać do mieszkania, lecz nawet całkowite rozwiniecie markizy nie powoduje konieczności korzystania ze sztucznego oświetlenia. Najnowsze markizy ograniczają promienie słoneczne, a przy tym nie zasłaniają widoku. Prześwit skutecznie zacienia wnętrze domu, a domownicy nadal widzą, co dzieje się na zewnątrz. Specjalny materiał, który odbija promienie UV, to również dbałość o wyposażenie domu. Meble i podłogi są zabezpieczone przed wyblaknięciem. Markizy są dostępne w szerokiej gamie kolorów, dzięki czemu dopasujemy je do każdej elewacji. Na dodatek kupując je  w sezonie, możemy liczyć na atrakcyjne promocje. Na przykład decydując się na akcesoria zewnętrzne marki FAKRO, możemy liczyć na zwrot po zakupach, nawet do 1200 zł. Jeśli zatem zdecydujemy się na wyposażenie się w ochronę przed słońcem, możemy przy okazji ochronić domowy budżet.

 markizy do okien pionowych i dachowych

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: