Na rynku pojawiły się iskiernikowe ograniczniki przepięć typu T1 z serii SPA i SPN marki HAGER, które łączą w sobie wytrzymałość osprzętu T1 i poziom ochrony urządzeń T2 oraz T3 (w odległości do 5 m przewodu).

Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić miejsce w rozdzielnicy, skrócić czas montażu i zmniejszyć koszty realizacji instalacji przeciwprzepięciowej.

Kompletna ochrona przeciwprzepięciowa powinna, w zależności od usytuowania obiektu i jego otoczenia, obejmować trzy stopnie ochrony.

  • Ograniczniki typu T1 pozwalają już na wejściu instalacji do budynku odciąć impuls przepięciowy i odprowadzić go do ziemi.
  • Ograniczniki T2 służą do ochrony instalacji i urządzeń wewnątrz budynku.
  • Ograniczniku typu T3 – chronią urządzenia AGD, RTV i inne elektroniki użytkowe - montowane są najbliżej chronionych urządzeń, np. w gniazdku lub listwie zasilającej.

Ograniczniki przepięć marki Hager typu T1 kombinowany z serii SPA 201, SPA 40x i SPN 80x to najwyższej klasy rozwiązania w technologii iskiernikowej, które zapewniają trójstopniową ochronę instalacji i urządzeń przed występowaniem różnicy potencjałów, prądami zwarciowymi następczymi, a nawet bezpośrednim przepływem prądu piorunowego. Dzięki temu można zrezygnować ze stosowania ograniczników typu T2 i ograniczyć ilość stosowanych ograniczników T3, co oznacza duże uproszczenie projektu instalacji odgromowej przy zachowaniu tej samej skuteczności ochrony.

Ograniczniki T1 kombinowane iskiernikowe zapewniają stopień ochrony T2 w instalacji elektrycznej, a w promieniu 5 m (długości przewodu) od miejsca instalacji chronią urządzenia jak ograniczniki typu T3. Oznacza to, że montując jedno urządzenie w rozdzielnicy głównej, możemy zabezpieczać również centralę alarmową, automatykę kotła C.O., domofon i inne. Jest to topowe rozwiązanie ze względu na swoją uniwersalność, kompaktowy rozmiar i możliwości techniczne.

Ograniczniki przepięć T1 kobinowany marki HAGER

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: