Styl industrialny wykształcił się już w latach 50-tych XX wieku w Nowym Jorku. Do Polski przybył nieco później, bo pod koniec lat 90-tych, jednak od niedawna cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Kuchnia w stylu industrialnym, fot.: Parker House

Ogromne przestrzenie, wysokie pomieszczenia, i minimalistyczne dodatki w stylu black&white pokochali artyści, miłośnicy wielofunkcyjnych rozwiązań oraz mieszkańcy dużych miast.

Za początek stylu industrialnego możemy uznać moment, kiedy dawne budynki przemysłowe zaczęto adaptować na wnętrza mieszkalne. Tak powstały pierwsze lofty, czyli lokale mieszczące się na terenie niedziałających już fabryk czy opustoszałych magazynów. Dlatego naturalne dla stylu industrialnego są duże, otwarte przestrzenie, o surowym, minimalistycznym wystroju. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zaaranżować w ten sposób mieszkania w bloku. Możemy, ale musimy poświęcić nieco więcej czasu na dostosowanie przestrzeni. Główna zasada jest taka: im mniej, tym lepiej, dlatego zostawmy możliwie najbardziej otwartą przestrzeń, nie dzielmy mieszkania na małe pomieszczenia.

Kuchnia w stylu industrialnym, fot.: Compass&Rose

Wybór mebli jest nie lada wyzwaniem. Liczy się oryginalność i unikalność danego przedmiotu. Dlatego dużą popularnością cieszą się pojedyncze egzemplarze, jak barwne komody i inne meble. Kolorystyka wnętrza jest charakterystycznym elementem dla stylu industrialnego. Dominują w nim neutralne kolory takie, jak: biel, czerń i szarość. Często stosowaną praktyką jest wprowadzanie mocniejszych kolorów za pomocą pojedynczych dekoracji (na poszewkach, roletach czy narzutach na łóżko) w odcieniach czerwieni, żółci czy energetycznej pomarańczy. Takie rozwiązanie z pewnością przykuje uwagę gości.

Kiedy już wybraliśmy meble i tekstylia, przyszedł czas na dodatki. Choć styl industrialny z zasady jest dość oszczędny, oprócz cegły i metalu znajdzie się miejsce na oryginalne lampy - zarówno te wiszące, jak i podłogowe - czy grafiki. Plakaty i zdjęcia warto oprawić w metalowe ramy, które doskonale wpisze w wystrój pomieszkanie. To, co na nich będzie, jest kwestią gustu. Niezdecydowanym polecamy widoki przedstawiające wielkie metropolie takie, jak Nowy Jork, Londyn czy Warszawa.

Kuchnia w stylu inddustrialnym, fot.: Interior and Exterior Based Points

Kuchnia w stylu industrialnym, fot.: Avocado Sweets Interior Design Studio

Kuchnia w stylu industrialnym, fot.: Egue Seta

źródło: Dekoria.pl

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: