Siatka ogrodzeniowa od wielu lat stanowi najpowszechniejszy, najbardziej uniwersalny i najtańszy sposób ogradzania terenów. Jednak kiedy dochodzi do decyzji jaką siatkę wybrać na własną posesję często powstaje dylemat. Pleciona czy zgrzewana? Z jakiego drutu? W powłoce PVC czy do malowania? Jaki słupek, jaka grubość i jakie akcesoria...?

Wybór będzie prostszy jeśli poznamy różne rodzaje siatek.Mogą być one produkowane jako tzw. plecionka lub być zgrzewana.

Zacznijmy od podobieństw

Drut, z którego powstają obydwa rodzaje siatek, jest ocynkowany w otulinie PVC. Dzięki powleczeniu siatka ma większą trwałość, gdyż warstwa PVC chroni powierzchnię ocynkowaną przed działaniem czynników atmosferycznych. Powłoka jest także odporna na promieniowanie UV, dzięki czemu ogrodzenie przez długie lata zachowuje niezmieniony kolor.

Dawniej siatka dostępna była tylko w jednej barwie i dość regularnie musiała być ponownie malowana - mówi Awa Kubisz z Betafence.
Obecnie możemy wybierać nie tylko różne kolory powłoki, ale również przez wiele lat nie dokonywać żadnych renowacji czy odświeżania koloru.

Obydwie siatki są pakowane w rolki i montuje się je na słupach okrągłych lub profilowanych. W obydwu przypadkach właściciel posesji może montować siatkę na fundamencie.

Potem już tylko różnice

Pierwszą różnicą widoczną gołym okiem jest budowa siatki.

  • Pleciona z oczkami w kształcie rombów. Podczas montażu trzeba ją naciągać oraz wzmocnić górę, dół i środek dodatkowymi drutami naciągowymi, które zabezpieczają siatkę przed odkształcaniem i wyginaniem.
  • Zgrzewana z pionowo i poziomo ułożonych drutów, które tworzą kwadratowe i prostokątne oczka. Każde oczko posiada dodatkowo karbowanie, co dodaje siatce sztywności i wytrzymałości znacznie wyższej niż w przypadku plecionki. Podczas montażu staki nie trzeba naciągać i dodatkowo wzmacniać. Jedynymi dodatkowymi akcesoriami są kleszcze do zaciskania klipsów oraz grzebień do pogłębiania karbowań w siatce, by wyglądała naprawdę elegancko.

Siatki górą!

Siatki to ciągle jeden z najpopularniejszych sposobów ogradzania posesji i ogrodów. Sprawmy jednak, by stały się również wyrazicielami naszych upodobań i cech charakteru. Pokażmy - dzięki wydawałoby się zwykłej siatce - jak w łatwy i samodzielny sposób potrafimy kształtować przestrzeń wokół nas.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: