Ubiegła zima była najmroźniejsza od kilkudziesięciu lat. Rekordowe opady śniegu przez długie miesiące paraliżowały Polskę. Według zapowiedzi synoptyków w tym roku sytuacja może się powtórzyć.

Łopaty firmy Kwazar do odśnieżaniaPrzez ostatnie lata zdążyliśmy przyzwyczaić się do łagodnych zim. Jednak w zeszłym roku opady śniegu były niezwykle intensywne. Na ulicach tworzyły się korki, a piesi mieli problemy z przebrnięciem przez grubą warstwę białego puchu leżącego na chodnikach. Wysokie na kilka metrów hałdy śniegu miesiącami zalegały na trawnikach i w ogrodach.

Gdy obficie pada przez kilka miesięcy bez przerwy to wybór narzędzia do odśnieżania staje się sprawą kluczową. W najbardziej krytycznych chwilach jesteśmy zmuszeni oczyszczać posesje nawet kilka razy dziennie. Tylko pewny, najbardziej wytrzymały sprzęt jest w stanie sprostać takim ekstremalnym warunkom.

Dodatkowo warto pamiętać, iż zgodnie z ustawą, właściciel nieruchomości ma obowiązek usuwania śniegu i lodu z chodnika, który położony jest wzdłuż jego posesji. Zaniedbując obowiązek odśnieżania należącego do nas odcinka drogi lub chodnika, możemy zostać ukarani mandatem służb miejskich.

Firma Kwazar posiada w swojej ofercie łopaty, które nie zawiodą nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.
Łopaty do śniegu firmy Kwazar są niezwykle wytrzymałe. Szeroka szufla pozwala na sprawne nabieranie większej ilości śniegu, natomiast solidnie okuta aluminiowa listwa na krawędzi łopaty ułatwia kruszenie lodu. Istotną zaletą łopat śniegowych Kwazar jest ich wyjątkowa trwałość. Zostały one wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa, odpornego na niskie temperatury. Nawet przy znacznym odgięciu i silnych mrozach, szufla łopaty powraca do swojego pierwotnego kształtu. Jest to przydatne przy odgarnianiu ciężkiego, mokrego śniegu oraz rozkruszaniu warstwy lodu, który potrafi stawiać szczególnie silny opór. Na ciężar odporny jest również trzon łopaty wykonany z woskowanego, litego drewna. Łopata śniegowa Kwazar to propozycja dla tych, którzy szukają niezawodnego i wytrzymałego narzędzia pracy, które będzie służyło latami.

Jednak wraz ze zniknięciem śniegu nie zaczyna się sielanka. Każdej porze roku towarzyszy praca w ogrodzie. Cały rok grabimy i zbieramy liście, czy też po prostu porządkujemy ogród i otoczenie domu. Każda osoba, która posiada duże drzewa w swoim ogrodzie wie doskonale, jakim istotnym problemem jest usuwanie suchych liści.

Firma Kwazar posiada w swoim asortymencie również łopaty uniwersalne, które świetnie nadają się do przydomowych prac. Wykonane są z niezwykle lekkiego materiału, dzięki czemu są bardzo wygodne w użyciu, korzystanie z nich wymaga bardzo niewiele siły. Warto zauważyć, że mimo lekkiej wagi łopaty uniwersalne są niezwykle wytrzymałe.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: