Beztroskie i bezmyślne spalanie śmieci w domowych paleniskach, najczęściej przy zupełnej bierności sąsiadów obserwujących ciemny dym lecący z komina, ogrzewanie domów najtańszymi paliwami, przestarzałe urządzenia grzewcze – to wszystko daje efekt w postaci mocnej pozycji Polski wśród krajów o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu w Europie.

Dziękuję, nie truję! Walczmy z dymiącymi kominami

Aż 6 polskich miast znajduje się wśród 10 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie, a na choroby związane z niską jakością powietrza co roku umierają tysiące Polaków (28 tys. rocznie, wg. raportu Komisji Europejskiej z 2005 roku). Zjawisko niskiej emisji zbiera żniwo w postaci zachorowań na choroby układu oddechowego, nerwowego i układu krążenia, alergie, a także nowotwory.

Podczas trwania każdego sezonu jesienno-zimowego widzimy, jak wygląda rzeczywistość – domy ogrzewane są najtańszymi paliwami, ludzie spalają śmieci, a właściwie wszystko, co popadnie. Byle taniej. Tak dalej już się nie da…

Na początek, cała Polska „robi dym” – akcja społecznościowa

Wraz z początkiem projektu rusza akcja społecznościowa „Zrób dym”, która skierowana jest do osób, którym przeszkadzają spalane śmieci, smog i wszechobecne dymiące kominy, trujące nas wszystkich.

Na czym polega akcja „Zrób dym”?

  • zrób  zdjęcie dymiącego komina,
  • oznacz je #ZrobDym,
  • umieść to zdjęcie na swoim profilu Facebook lub Instagram,
  • dopisz kilka słów, dlaczego dym jest taki szkodliwy.

Im więcej osób „zrobi dym” i przyłączy się do naszej akcji, tym szybciej poradzimy sobie z niską emisją i smogiem. Tak więc, telefony w dłoń i robimy dym!

A zaraz potem… zagraj w „Nie truję”!

Zagraj z nami w „Nie truję!” i przekonaj się, jakie urządzenia są najbardziej przyjazne dla środowiska, ile zanieczyszczeń emitują stare kotły i jak to przekłada się na Twoją kieszeń. Naucz się segregować śmieci i spróbuj wygrać z innymi użytkownikami!

Baw się z nami, a „Dziękuję, nie truję!” niech stanie się naszą dewizą na co dzień!

Gra oraz wiele innych materiałów dostępne są na www.nie-truje.pl

Dziękuję, nie truję! Walczmy z dymiącymi kominami


„Dziękuję, nie truję” - ogólnokrajowa akcja informacyjno-edukacyjna dotycząca problemu niskiej emisji, to jedno z przedsięwzięć mających przyczynić się do poprawy sytuacji w naszym kraju dzięki podniesieniu poziomu wiedzy na temat problemu.

Akcja ma na celu poszerzyć wiedzę Polaków na temat niskiej emisji, jak również uczulić ich na samo zjawisko i zachęcić do reagowania (więcej na temat projektu na stronie www.nie-truje.pl oraz na portalu Planergia.pl).

Znajdziesz nas również na Facebooku: www.facebook.com/pages/Planergiapl/472250326158567?fref=ts

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: