TopBuilder dla Webera po raz trzeci!System elewacyjny weber.therm DECOR oraz Leca® KERAMZYT geotechniczny otrzymały statuetki TopBuilder 2013 przyznawane corocznie przez miesięcznik Builder.

Jest to już trzecia z kolei nagroda dla produktów Weber w tym prestiżowym konkursie, mającym na celu wyłonienie najlepszych, nowoczesnych produktów budowlanych obecnych na polskim rynku.

W tegorocznej, piątej edycji konkursu, ocenie ekspertów podlegały przede wszystkim: innowacyjność, konkurencyjność, parametry techniczne oraz certyfikaty zgłoszonych produktów i rozwiązań. Bardzo ważnym kryterium był też ich wpływ na energooszczędność, ochronę środowiska naturalnego, a także na podniesienie jakości i bezpieczeństwa procesu budowlanego.

 

Dom z elewacją w systemie weber.therm DECOR Wzór wykończenia „cegiełka” w systemie weber.therm DECOR

W ten sposób organizatorzy konkursu promują najnowsze i najnowocześniejsze rozwiązania przeznaczone dla budowy i modernizacji obiektów, dające gwarancje profesjonalnego wykonania, trwałości i bezpieczeństwa. Szczególnym adresatem tej akcji są projektanci, inżynierowie i kierownicy budów, którym bez wahania można polecić wyróżnione produkty.

Statuetki TopBuilder wręczono 17 stycznia podczas uroczystej Gali w warszawskiej siedzibie Business Center Club. W imieniu Weber, z rąk Przewodniczącego Kapituły Konkursu profesora Leonarda Runkiewicza z Instytutu Techniki Budowlanej oraz Prezesa Wydawnictwa Marka Zdziebłowskiego, okolicznościowe dyplomy i statuetki odebrał Dyrektor Techniczny, Badań i Rozwoju Wojciech Gunia.

W konkursie TopBuilder produkty Weber zostały nagrodzone już po raz trzeci. W poprzednich latach tytuł i statuetkę otrzymały: w 2010 r. system elewacyjny weber.therm REFRESH, w 2011 r. system izolacji ścian zewnętrznych weber.therm LAMBDA, system posadzek dekoracyjnych weber.floor DESIGN oraz lekkie kruszywo ceramiczne Leca® KERAMZYT podsypkowy.

 

Budowa drogi położonej na starym wysypisku śmieci, Kraków

Gotowa ulica przebiegająca przez teren dawnego wysypiska śmieci, Kraków

Weber działa w ramach spółki Saint-Gobain Construction Products Polska, organizacji skupiającej producentów materiałów budowlanych z rodziny Saint-Gobain: Ecophon (dźwiękochłonne sufity podwieszane i panele ścienne), Isover (izolacje budowlane i techniczne z wełny mineralnej szklanej i skalnej oraz styropianu), Pam (rury, kształtki, armatura, uzbrojenie drogowe z żeliwa sferoidalnego dla wodociągów i kanalizacji), Rigips (płyty gipsowo-kartonowe i systemy suchej zabudowy wnętrz) oraz Weber (produkty chemii budowlanej i keramzyt). Aktualnie Saint-Gobain Construction Products Polska zatrudnia ponad 900 pracowników i posiada 11 zakładów produkcyjnych.

TopBuilder 2013 dla rozwiązań Weber

System ociepleń weber.therm DECOR jest rozwiązaniem na bazie styropianu z wykończeniem imitującym mur z cegły lub powierzchnię z kamienia naturalnego (granitu, piaskowca). Jego innowacyjność polega na zaoferowaniu możliwości różnego wykończenia powierzchni imitującej mur ceglany, od nowoczesnej gładkiej cegły klinkierowej, poprzez „starą cegłę”, po cegłę ręcznie formowaną, co pozwala na dobranie wykończenia elewacji do istniejących w sąsiedztwie obiektów.

Również wykończenie w stylu kamienia naturalnego daje różnorodność faktur. Od gładkiej charakterystycznej dla płyt kamiennych, poprzez delikatnie groszkowaną, po fakturę kamienia łamanego. Niektóre wzory kolorystyczne zawierają błyszczący dodatek miki, co potęguje wrażenie kamienia naturalnego.

Leca® KERAMZYT 8/10-20 geotechniczny jest lekkim, wytrzymałym, ceramicznym kruszywem uzyskiwanym w wyniku wypalania specjalnej gliny pęczniejącej. W procesie produkcji nie pozostają żadne odpady. Kruszywo jest bardzo trwałe i w razie potrzeby może być powtórnie użyte. Służy m.in. do wykonywania lekkich nasypów drogowych, zasypek konstrukcji oporowych i inżynierskich oraz do podbudowy dróg. Jest stosowane przy wymianie gruntu w celu zmniejszenia osiadania, do ujednolicenia pracy różnych podłoży, zasypywania różnego typu instalacji rurowych.

Leca® KERAMZYT zastosowany na podłoża o słabej nośności nie degraduje środowiska. Jest alternatywnym, tańszym rozwiązaniem eliminującym kosztowne palowanie czy pełną wymianę gruntu.

Więcej na www.netweber.pl

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: