Moskitiera jest niczym dobry ochroniarz - chroni, blokuje, pilnuje i nie przepuszcza. Powinna przy tym mieć odpowiednie rozmiary i dobrze wyglądać. Szczególnie przydatna jest latem, kiedy otwieramy okna i balkony. Ochroni nas bowiem przed niechcianymi gośćmi: muchami, komarami czy karaluchami.

Najlepsze na owady - moskitiery. Moskitiera rolowana Bow Max

Najlepsze na owady - moskitiery. Moskitiera drzwiowa Dormax Design
Moskitiera rolowana Bow Max Najlepsze na owady - moskitiery. Moskitiera drzwiowa Dormax Design

Jeśli właściwie dobierzemy moskitierę do rodzaju okna to nie powinna ona ograniczą ani naszej swobody ruchów ani widoków za oknem.

Jeszcze do niedawna w oknach za pomocą taśmy dwustronnie klejącej mocowało się do ościeżnicy siatki z włókna szklanego. Takie rozwiązania są jeszcze dość popularne, w głównej mierze za sprawą ceny. Jednak wypierają je nowocześniejsze moskitiery ramkowe. Podstawą ich konstrukcji jest ramka wykonana z PVC lub aluminium, do której mocowana jest siatka z włókien szklanych powlekanych PVC.

Różnorodność moskitier ramkowych sprawia, że można je dobrać dla każdego rodzaju pomieszczenia i okna.

Moskitiera balkonowa przesuwna fot. Aluplast

Moskitiera rolowana poziomo fot. Presiana

Moskitiera balkonowa przesuwna
fot. Aluplast
Moskitiera rolowana poziomo
fot. Presiana

Rodzaje moskitier:

  • stałe - polecane do okien;
  • otwierane - montuje się je na drzwiach balkonowych; umożliwiają swobodne wchodzenie i wychodzenie.
    Markizy otwierane dostępne są w dwóch wersjach: na zawiasy samozamykające się lub stałe. Moskitiera samozamykająca otwiera się po lekkim pchnięciu i sama się później zamyka. Moskitierę stałą musimy otwierać i zamykać samodzielnie;

  • przesuwne - montuje się je na drzwiach tarasowych lub bardzo dużych oknach, tam gdzie moskitiery otwierane są niewygodne w użytkowaniu;
  • rolowane - wyposażona jest w prowadnicę i kasetę; montuje się ją na oknie lub do zewnętrznej części wnęki okiennej. Moskitiera może rolować się poziomo lub pionowo. To nowość na rynku moskitier;

Montaż moskitiery

Nie jest to zbyt skomplikowana czynność, dlatego bez problemu można wykonać ją samodzielnie. Te najnowocześniejsze montuje się przy wykorzystaniu uchwytów obrotowych lub magnesów. Nie wymaga to ingerencji w ościeżnicę i w razie potrzeby ramkę łatwo można zdjąć.

Moskitiery produkowane są na wymiar, przed ich zakupem powinniśmy zatem dokonać właściwych pomiarów. Pomiar moskitiery wykonuje się otwierając skrzydło okienne i mierząc światło ramy. Możemy również zwrócić się do wykwalifikowanej osoby, która służy pomocą we właściwym wyborze liczeniu wymiarów moskitier.

 

Siatka prosta fot. Oknoplast

Moskitiera plisowana fot. Dormax Design

Moskitiera prosta
fot. Oknoplast
Moskitiera plisowana
fot. Dormax Design

Najlepsze na owady - moskitiery

Moskitiera w oknie dachowym fot. Velux

Moskitiera drzwiowa
fot. Dormax Design
Moskitiera w oknie dachowym
fot. Velux

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: