Boazeria nie tylko w PRLuCzasy, w których masowo stosowano na ścianach drewniane deski obiciowe, już dawno minęły. Jednak coraz częściej projektanci wykorzystują boazerię do wystroju wnętrz w stylu nowoczesnym lub retro.

Boazeria znajduje zastosowanie na ścianach i sufitach wielu pomieszczeń. Wykorzystywana w korytarzach, holach, pokojach i sypialniach nadaje tym wnętrzom naturalnego wyglądu i uroku. Często występuje jako całościowe pokrycie wszystkich ścian w pomieszczeniu, czasem jako niezależny dodatek (jedna ściana lub wybrany kawałek powierzchni). Wykończenie faktury następuje najczęściej poprzez lakierowanie lub bejcowanie, zachowujące urokliwy wygląd z widocznymi sękami i słojami. Istnieje także możliwość dowolnej aranżacji kolorystycznej. Modnym zabiegiem, rodem ze Skandynawii, jest ostatnio bielenie drewna. Spotyka się również bardziej odważne barwy tj. brąz, szary czy nawet turkus.

Deska obiciowa Remix jest wykonana z wyselekcjonowanego drewna sosnowego. Materiał jest czterostronnie strugany. Średnia wilgotność gotowego produktu wynosi 12%. Montuje się ją metodą na pióro-wpust. Boazeria Remix jest sprzedawana w płatach długości od 3 do 4 metrów i grubości 2 cm. Dostępne są dwie klasy jakościowe: ECO i STANDARD. W klasie ECO dopuszczalne są sęki całkowicie niezrośnięte oraz dowolny układ anatomiczny słojów. W klasie STANDARD natomiast sęki są zrośnięte i w pełni zdrowe oraz podobnie jak w opcji ECO sęki i słoje są ułożone różnorodnie.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: